Odwołanie Burmistrza Wójta.

20 grudnia 2011

Odwołanie na wniosek wyborców

Z inicjatywą zorganizowania referendum w sprawie odwołania wójta mogą wystąpić również mieszkańcy gminy.

Inicjatorem może być:
•grupa pięciu obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do rady gminy,
•statutowa struktura terenowa partii politycznej działająca w danej gminy,
•organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną, której statutowym terenem działania jest co najmniej obszar danej gminy.

Inicjatorzy referendum powiadamiają pisemnie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą ludową wójta oraz komisarza wyborczego i w terminie 60 dni od powiadomienia zbierają podpisy wyborców ją popierających.

60-dniowy termin na zebranie podpisów mieszkańców gminy popierających inicjatywę referendum nie może być przedłużony.

Aby referendum mogło zostać zorganizowane, inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania.

Wniosek wraz z zebranymi podpisami mieszkańcy składają komisarzowi wyborczemu. Komisarz wyborczy wydaje postanowienie o przeprowadzeniu referendum lub odrzuceniu wniosku mieszkańców nie później niż w ciągu 30 dni od dnia jego złożenia.

Postanowienie o przeprowadzeniu referendum jest wydawane, gdy wniosek spełnia wymogi formalne oraz nie prowadzi do rozstrzygnięć sprzecznych z prawem.

Komisarz wyborczy w postanowieniu o przeprowadzeniu referendum decyduje o terminie referendum.

Na postanowienie komisarza wyborczego odrzucającego wniosek o przeprowadzenie referendum przysługuje skarga do sądu administracyjnego.

29 komentarze:

Anonimowy pisze...

cos ruszyło, może jednak ktos sie obudzi, ja osobiście podpiszę ale nie mogę brac czynnego udziału, musiałbym sie pożegnać z pracą.

Anonimowy pisze...

JAKIEJ WYSOKOŚCI PREZENT POD CHOINKĘ ZAPROPONOWAŁA STAROSTA PAŃKO DLA WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ.

Anonimowy pisze...

Starosta ZOOTECHNIK PAŃKO obniżył o 5% dotację dla Warsztatów Terapii Zajęciowej. Razem z GŁUPAWYM VICKIEM nie dopuszczali do głosu rodziców na spotkaniu na życzenie rodziców i kier. Orłowskiego. Obaj mędrcy chcieli wykluczyć Orłowskiego ze spotkania. Pan Orłowski jak nikt inny ma moralne prawo reprezentowania tej instytycji ponieważ on był inicjatorem jej utworzenia, jest kierownikiem i ojcem dziecka które korzysta z pomocy tej placówki. Jak określili rodzice pokrzywdzonych dzieci pan ZOOTECHNIK zachowywał się, jakby zapomniał zarzyć leki psychotropowe. GŁUPAWY MAŁY VICEK opwiadał dyrdymały, jak to on zakładał Warsztaty Terapii Zajęciowej. Większego szczytu debilizmu w dziejach Leska nie stwierdzono. Warsztaty Terapii Zajęciowej powstały w 1994 roku z inicjatywy pana Orłowskiego. Gminę Lesko reprezentował Stanisław Lis- Przewodniczący Rady. Wieś Huzele jako gospodarza obietu była reprezentowana przez Radę Sołecką. To coś co teraz jest v-ce starostą i sobie przypisuje zasługi wówczas było wychowawcą w internacie.

Anonimowy pisze...

Czy w powiecie sa jakieś zwierzęta?

Anonimowy pisze...

Nic się nie ruszyło,dwoje, troje w porywach czworo ludzi zabiera głos i pisze coś do rzeczy. Pozostali tkwią w maraźmie (no ja podpisze ale nie mogę brać czynnego udziału bo pożegnam się z pracą). Bohaterowie naszych czasów, kiedyś za prawdę płaciło się,życiem , wolnością, wybitymi zębami i przetraconym kręgosłupem.

Anonimowy pisze...

Oczywiście pan Orłowski przypisuje sobie prawo do wszystkiego co związane z warsztatami bo to dla niego dojna krowa dobre pobory praca dla córki KTO BY TAK NIE CHCIAŁ

Anonimowy pisze...

ZOOTECHNIK PAŃKO zabrał pieniądze upośledzonym dzieciom i dał sobie. Rada Powiatu przyznała pobory ZOOTECHNIKOWI takie same jak miał Scelina czyli 9 tyś. złotych. ZOOTECHNIK uznał że to za mało dla niego i że musi dorównać do BABY. Wykorzystał moment kiedy jeden z radnych opozycyjnych wyjechał do USA i jego klakierzy szybko ponieśli jemu pobory. Tak więc mamy dwie ministerjalne postacie jeśli idzie o pobory. Jeśli chodzi o robotę i efekty to mamy dno kompletne. Tylko chwila jeszcze a od nowego roku poniosą wynagrodzenie KUZIOWI I OBER KIEROWNIKOWI. Na administrację w powiecie leskim ZOOTECHNIK przeznaczył o 5 milionów więcej jak powiat ustrzycki. Będą się chłopcy bawić w przyszłym roku i będzie wesoło.

Anonimowy pisze...

do 19,48 JETEM PRZERAŻONY!ZAZDROŚCIĆ KOMUŚ CIĘŻKO CHOREGO DZIECKA.TAK NISKO UPADLI TYLKO LUDZIE Z PLATFORMY,KTÓRZY WYŚMIEWAJĄ OFIARY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ!!!!! BOŻE MŁYNY MIELĄ POWOLI.

Anonimowy pisze...

NO PANIE STAROSTO
W JAKIEJ WYSOKOŚCI TEN PREZENT POD CHOINKĘ DLA UPOŚLEDZONYCH DZIECI Z WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ.

MOŻE WYSTARCZY TE 5% DOFINANSOWANIA,
A MOŻE DOŁOŻY PAN COŚ OD SIEBIE.
W KOŃCU TO NA OSOBY POKRZYWDZONE PRZEZ LOS TAKI MIŁY GEST ZE STRONY RADY POWIATU.

Anonimowy pisze...

Ja bym tam oddał swoją podwyżkę zatwierdzoną przez radę powiatu na te warsztaty..

Anonimowy pisze...

Widzieliście już propagandową gazetkę Powiatu Leskiego?
http://www.starostwolesko.home.pl/pliki/kwartalnik_nr1.pdf
Bezpłatne papierowe wydania rozwożą pracownicy starostwa po całym powiecie

Anonimowy pisze...

Nie jestem miłośnikiem platformy. Oni też czasem mają serce i rozsądnie myślą. A to co jest w starostwie to postkomunistyczny beton- twardogłowy i mściwi. Kiedyś napisano "Folwark zwierzęcy", dawne czasy ale po mimo upływu lat można idealnie dopasować do sytuacji władz powiatowych.

anonim pisze...

Pan Vice Starosta przypisuje sobie założenie Warsztatu Terapii Zajęciowej a tak na prawdę to nie zna poprawnej nazwy tej placówki a już nie mówię o wiedzy na temat jej funkcjonowania to jest poniżające i karygode jak zachował się na spotkaniu z rodzicami wraz z ZOOTECHNIKIEM starostą potraktowali ich poniżająco. Oni nie mają dzieci niepełnosprawnych to co to dla nich...

Anonimowy pisze...

najlepsze jest LO w Lesku

Anonimowy pisze...

Co robią w budynku Starostwa za Rolnikiem ??
ktoś wie co tam ma być ??

Anonimowy pisze...

Patrząc na to jak zachowują się obydwaj oraz na ludzi pokrzywdzonych przez los, pasuje zadać tylko jedno pytanie. Kto jest bardzdziej chory oni dwaj czy ludzie pokrzywdzeni przez los. Katlicy wiedzą że każdy musi dźwigać swój krzyż. Chore dzieci dźwigają swoją chorobę a reszta społeczeństwa dwóch darmozjadów.

Anonimowy pisze...

Dajcie sobie luzu i nie zajmujcie się głupotami, koniec już blisko:
http://www.youtube.com/watch?v=G45d9qzRefg&feature=player_embedded

Anonimowy pisze...

Swięta:)Wszystkiego Dobrego.......

Anonimowy pisze...

Tytuł niniejszej strony sugeruje możliwość odwołania nieudolnych władz Leska. Jest to czcza teoria, gdyż z góry wiadomo,że taka akcja nie ma szans w Lesku. Moherowe pokolenie nie powstanie z klęczek i pójdzie głosować przeciw aktualnej władzy. To wykluczone, może ona spać spokojnie i pichcić kolejne cudeńka na koszt podatników.
Bo "co mi tam" było i jest nadal życiową dewizą leskiego społeczeństwa.

Anonimowy pisze...

Młodzi wykształceni z dużych miast, czyli niedouczone, wyzute z przyzwoitości pokolenie michnikowszczyzny, dywaguje jak by tu zarobić ale nic nie robić. Snują plany bez szans powodzenia a za swoje nieudacznictwo obwiniają kogo? MOHERÓW.

Anonimowy pisze...

Wydawało się,że po zamordowaniu Kaczyńskiego Polska będzie-- mlekiem i miodem płynąca--.Teraz będą chcieli wymordować Polaków Katolików.

Anonimowy pisze...

Ot co powiem, gdy by nie było alkoholizmu, narkomanii i patologii z tego powodu powstającej nie rodziły by się uszkodzone dzieci.A tak jest przyzwolenie społeczeństwa na wszelkiego rodzaju uzależnienia,które niosą uszkodzenia płodów,więc też i ono ponosi ciężar utrzymania "pokrzywdzonych przez los". Proste???????????? Tak więc dalej chlejcie, ćpajcie, palcie a potem płaczcie i utrzymujcie "płody pokrzywdzone przez los".A wtedy w takich warsztatach znajdą zatrudnienie całe rodziny,znajomkowie, córeczki tatusiów z szerokimi plecami............. za nasze czyli społeczeństwa pieniądze.

Anonimowy pisze...

Do 29 grudnia 2011 18:03!
JESTEŚ ŻAŁOSNY!
Oby tobie, albo twojej rodzinie nie urodziło się chore dziecko, albo żeby nie uległo wypadkowi i nie stało się niepełnosprawne.. Bo ty już jesteś upośledzony! Żal mi ciebie..

Anonimowy pisze...

Tak.To święta prawda.No ale takie wpisy o piciu,ćpaniu i Bóg wie jeszcze o czym piszą tylko takie BURAKI..............Jak ten z godz.18.03.Bo mu się wydaje że jest najmądrzejszy.

Anonimowy pisze...

Czytaj ze zrozumieniem ,tu się pisze o osobach upośledzonych z powodu alkoholizmu czy paleniu rodziców a nie upośledzeniu spowodowanym wypadkiem.

Anonimowy pisze...

O ile wiem to główny wkład w zorganizowanie Warsztatów Terapii Zajęciowej i swój czas PANI MALEC z Glinnego....

Anonimowy pisze...

po cichu usunieta

Anonimowy pisze...

Panie STAROSTO! i co z tymi 5% dla Warsztatów , może od siebie Pan dorzuci jeszcze 1% stać Pana na to, nie daj się Pan prosić. Wszyscy będą zadowoleni a Pan będzie spał spokojnie. Kto od serca daje temu PAN BÓG w dwójnasób wynagradza pamiętaj Pan o tym.

Nowa Stepnica pisze...

Nawet mniejszość pozbawiona reprezentacji "parlamentarnej" - czyli radnych, wójta burmistrza potrafi sporo zdziałać jeśli się dobrze zorganizuje.

W Stepnicy w zachodniopomorskim też nie wszyscy mieszkańcy kochają swoją Władzę. Władzuchna znienacka postanowiła na przykład przerobić miłą turystyczną wieś nad zalewem na MIASTO. Pomysł oczywiście absurdalny ale ... można zostać burmistrzem, tanio odralniać ziemię pod wiatraki no i PRZEDE WSZYSTKIM liczyć na kolejne kadencje (może wejść ustawa o ograniczeniu do 3 kadencji)

Nic nie pomagało - apele mieszkańców,pisma, Referendum elegancko uznali za bezprawne(???) - oczywiście sprawa dalej w Sądzie ale BULDOŻER ostro gna do przodu.

Coś go jednak zatrzymało na AMEN :D
Robota internautów takich jak wy - z Leska

Tutaj możecie poczytać co się stało :D

http://nowa-stepnica.x25.pl/2012/01/20/rpo-konsultacje-spoleczne-w-stepnicy-moga-zostac-uniewaznione-wkroczyl-generalny-inspektor-danych-osobowych/

Prześlij komentarz

Nie używamy słów uważanych powszechnie za obraźliwe.
Prosimy o kulturalne i rzeczowe wypowiedzi.
Proszę się podpisywać(wystarczy imię lub pseudonim). Poniżej pola komentarza mamy menu "Komentarz jako", klikamy i wybieramy "Nazwa/Adres URL. Wpisujemy się w pole Nazwa i zatwierdzamy.