Basen pływacki i rekreacyjny, zespół odnowy biologicznej i składana widownia – czyli projekt „Budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lesku etap I” (GALERIA)

27 czerwca 2012

Basen pływacki i rekreacyjny, zespół odnowy biologicznej i składana widownia – czyli projekt „Budowy  kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lesku etap I” (GALERIA)
Kompleks sportowo-rekreacyjny w Lesku ma być gotowy za dwa lata. Wybuduje go natomiast firma Skanska, która wygrała przetarg. Koszt tej inwestycji to 23 000 000 zł. Inwestorem natomiast jest gmina Lesko, która do realizacji tej inwestycji powołała Sp. z o.o. „Sport Lesko”, z udziałem Miasta i Gminy Lesko.
Znaczna część pieniędzy pochodzi z kredytu jaki zaciągnęły władze Leska, pozostała część pochodzi m.in. z budżetu miasta. Jest to największa inwestycja od lat.
To nie tylko basen…
Projekt zawiera w sobie plany budowy krytej pływalni, która będzie głównym budynkiem kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Lesku. Obiekt ma dysponować basenem pływackim i rekreacyjnym, dwiema zjeżdżalniami – płaszczyznową i rurową oraz brodzikiem dziecięcym i wanną z hydromasażem. Na poziomie plaży przy basenie pływackim ma powstać składana widownia, służąca osobom przebywającym na czas zawodów w hali basenów, zaś osoby oglądające zawody mają mieć do dyspozycji ogólnodostępną widownię na poziomie galerii. W obiekcie znajdować ma się także zespół odnowy biologicznej, składający się z działów: wodolecznictwa, elektrolecznictwa, światłolecznictwa i krioterapii, fitness, siłowni i pary saun fińskich a także punktów usługowych, szatni wraz z natryskami i pomieszczeń pomocniczych.
- W zeszłym miesiącu zakończyliśmy betonowanie fundamentowej płyty dennej o wymiarach 55 m2 i grubości 50 cm, która znajduje się pod całym obiektem basenu. Zrealizowaliśmy także przelewowe zbiorniki żelbetowe zlokalizowane pod niecką basenowąmówi Roman Kawa, Kierownik Budowy Skanska - Obecnie betonujemy wewnętrzne i zewnętrzne ściany piwnic o grubości 35 cm i wysokości 4 m oraz płytę denną dużej niecki basenowej. Najciekawszym elementem realizowanego przez nas projektu będzie konstrukcja szkieletu i dachu z drewna klejonego. Dach zostanie wykonany z elementów wielkogabarytowych o dużym stopniu skomplikowania.
Plany inwestycji w Lesku, a funkcjonujący basen w Ustrzykach Dolnych
Projektowany Kompleks Sportowo-Rekreacyjny w Lesku ma na celu przede wszystkim zwiększenie atrakcyjności turystycznej miasta. Ma przyciągać osoby wypoczywające tutaj i w okolicach, zarówno w okresie letnim jak i zimowym.
Prezes Sp. z o.o. Sport Lesko, Wiesław Czawa podkreślił, że dzięki krytej pływalni wzrośnie atrakcyjność Leska. - Sądzę, że zarówno zimą jak i latem dzięki tej inwestycji uda nam się przyciągnąć i zatrzymać na dłużej turystów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady. Zimy bowiem są coraz bardziej kapryśne, tak samo jak pogoda w czasie lata - powiedział.
Popatrzmy na tę inwestycję poprzez pryzmat ekonomiczno-społeczny. Według Głównego Urzędu Statystycznego, Gmina Lesko posiada ok. 11 524 osób. Zarejestrowanych osób bezrobotnych tworzy grupa aż 1 082 osób. Czy rzeczywiście jesteśmy w stanie liczyć na to, że ten rodzaj inwestycji będzie sukcesywnie funkcjonował na ubogim przecież rynku bieszczadzkim?
Podobna inwestycja została zrealizowana w Ustrzykach Dolnych, gdzie w 2000 roku zbudowano zespół basenów „Delfin”. Dodajmy, iż Ustrzyki Dolne liczą ok. 17 515 mieszkańców, posiadają również dwa wyciągi narciarskie, co niewątpliwie stanowi dodatkową atrakcję turystyczną. Sąsiedztwo z Ukrainą bez wątpienia wzmaga ruch turystyczny.
W temacie rentowności inwestycji typu basen w okolicznych miastach, skontaktowaliśmy się z Dyrektorem Zespołu Basenów „DELFIN” w Ustrzykach Dolnych, Kazimierzem Matwiej.
- Prócz pływania jest dużo innych działalności: gastronomia, odnowa biologiczna, sklepik, sauny, łaźnie, solaria, siłownia, SPA, i inne.- informuje Dyrektor.
Basen dysponuje więc ofertą zbliżoną do projektu leskiego. Koszty utrzymania tego kompleksu to ok. 100 000 – 150 000 zł. miesięcznie. Przychody natomiast stanowią od 50 – 100 % kosztów. Jeżeli chodzi o klientów korzystających z oferty ustrzyckiej to przede wszystkim są to dzieci i młodzież szkolna, następnie turyści, a na końcu klienci miejscowi i indywidualni.
Koszty utrzymania leskiego projektu basenów, mogą być wyższe niż 150 000 zł. przez wzgląd na zaciągnięty w tym celu kredyt. Natomiast istnienie dwóch kompleksów basenów w tak małej odległości, na pewno nie przysporzy klientów ani funkcjonującemu basenowi w Ustrzykach Dolnych, ani realizowanemu projektowi w Lesku.
Kryta pływalnia w Lesku ma być miejscem wypoczynku, rekreacji i aktywnego spędzania czasu wolnego dla mieszkańców miasta, powiatu oraz turystów odwiedzających region. Ma również stanowić bazę sportową przeznaczoną przede wszystkim dla dzieci i młodzieży z terenu Leska i okolic. W utworzonym kompleksie organizowane mają być zajęcia sportowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ponadto, w godzinach popołudniowych oraz w dniach wolnych od nauki będą z niego korzystać całe rodziny. W okresie wakacji natomiast z usług kompleksu będą mogły korzystać zorganizowane grupy turystyczne, wczasowicze oraz sportowcy.
Plany prezentują się fantastycznie.
Natomiast rezultaty będziemy czynnie obserwować.

40 komentarze:

Anonimowy pisze...

po cholere nam ten basen. dziwnie sie składa termin oddania z jej kadencją:)

Anonimowy pisze...

dobrze ze nad Sanem taka trawa ze mozna sie zgubić... a szkoda takie ładne miejsce na spacery kiedys bylo !

Anonimowy pisze...

nie potrafiliśmy zadbać o basen odkryty i teren wokół, brak środków czy jaka inna zaraza, a chce nam się takiego kompleksu. Ciekawe jakie będą ceny, czy mieszkańca z rodziną będzie stać na takie koszty.O pracę trudno,a jak jest to nisko płatna, stawka głodowa. Więc zostaną nam spacery wokół kompleksu,jak trawę wykoszą, bo w takiej wysokiej wszelka "gadzina" ludzka również /którą opieka społeczna finansuje/ siedzi.

cesio pisze...

W Lesku same kompleksy;
1.Kompleks basenów.
2.Kompleksowe zagospodarowanie żródełek
3.Kompleksowe wygaszanie siateł ulicznych w nocy.
4.Kompleksowy monitoring domu Baby.
5.Kompleks baby na ludzi mieszkajacych w Lesku i Gminie.
6.Ten ostani kompleks jest najwiekszy

Anonimowy pisze...

Tak to wszystko prawda Cesio:)

Anonimowy pisze...

Jak już powstanie to cudo to proponuję nazwać KOMPLEKS BBJ.

Anonimowy pisze...

Wydaje się wielkim tego świata, że jeśli wygrają wybory, to wolno im władać na każdym poziomie, nawet sięgnąć do uprawnień Stwórcy i zmieniać prawo Boskie, bo mają większość w parlamencie o 15 czy 20 głosów.Niestety Leski proboszcz popiera Gwiazdę PSL.Rozwódkę!!!!!

Anonimowy pisze...

Głupkom na ?
„Dać Polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek” – to słowa premiera Wielkiej Brytanii Lloyda George’a z okresu prac nad traktatem wersalskim. Do nich nawiązał kilka lat temu Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska: „No i po 80 latach widać, że małpa zegarek zepsuła” („Rzeczpospolita”, 24 maja 2008 r.). Za cel do 2020 r. RAŚ przyjmuje decentralizację państwa i stworzenie ze Śląska autonomicznego regionu z własnym premierem i Sejmem. Mimo to Platforma Obywatelska zawiązała z RAŚ koalicję w sejmiku województwa śląskiego.
http://niezalezna.pl/30767-czy-zabiora-nam-slask

Anonimowy pisze...

To jest to, co obiecywał pan minister Graś. A mówił, że jak tylko Platforma Obywatelska wygra wybory, to pierwszą rzeczą będzie prywatyzacja i dekompozycja polskich lasów. I to się dzieje.
Niedługo Pawlak I Tusk sprzedadzą połowę Polski.
POLACY OBUDŹCIE SIĘ !!!!!!

Anonimowy pisze...

Co słychać w Powiecie ?- co taka cisza-kanikuły, kanikuły. Podobno Sekretarz zatrudnił swego geodetę bez konkursu.Nepotyzm, nepotyzm

Anonimowy pisze...

Cisza bo wszyscy poszli statystować do filmu.
Dla dyr. Wiesława proponuję jakąś premię wszakże do ujęć przed szpitalem postawili tabliczkę:
SZPITAL WOJEWÓDZKI im. św. Mateusza w Lesku
Wychodzi na to, że szpital się rozwija a nasze miasto stanie się stolicą regionu

Anonimowy pisze...

A powinno być im."Plagiata".

Anonimowy pisze...

"Jeżeli chodzi o klientów korzystających z oferty ustrzyckiej to przede wszystkim są to dzieci i młodzież szkolna" - cytat wypowiedzi Dyr, z Ustrzyk D. A młodzież szkolna skąd dostaje kasę na bilety? Z powietrza, budżetu domowego, czy budżetu gminy? Może szanowna rada podejmie uchwałę o obowiązkowym chodzeniu na basen, min. raz w tygodniu, przez każdego mieszkańca Leska celem jego utrzymania. Bilet należy zachować do kontroli przez okres 5 lat :).

Anonimowy pisze...

Niestety, wiemy co trzeba zrobić. Doświadczamy tego na co dzień. Trzeba zamordować polską szkołę, zamieniając ją w plac zabaw dla rozkapryszonych smarkaczy. Trzeba izolować wszystkich, którzy pozostają krytyczni wobec potopu głupoty, pozbawić ich wpływu na cokolwiek, obrzucić błotem oszczerstw, ośmieszyć, pozbawić środków do życia. Trzeba religię zastąpić stadionowym festynem, a zamiast modlitwy – „trzymać kciuki”. Trzeba zagłuszyć katolickie media, a głos Kościoła zastąpić produkcjami współczesnych „księży patriotów”. Trzeba wyplenić dobre obyczaje, splugawić język, znieważyć świętości, sowicie wynagrodzić chamstwo i prostactwo.

Anonimowy pisze...

Przy okazji wymiany ogrodzenia stadionu przy al. Jana Pawła II, LPK przy aprobacie gminy ma wykarczowac rosnące tam drzewa i żywopłot. Mam wrażenie że LPK pod rzadami znie-Wolańskiego ogranicza się tylko do karczowania miejskiej zieleni, bo to i problem z głowy, nie trzeba koło tego chodzic, strzyc, pielęgnowac. Wykarczowanie żywopłotu obok przychodni odsłoniło przed turystami chodnik z lat 70-tych i graciarnię na tle odpadającego tynku pobliskiego synagodze bloku. Z drugiej zaś strony śmietnik urzeka swoim wygladem... Posadzenie rachitycznych i karłowatych tujek, które obsikają pieski lub wyłamią pijusy dopełnia ten obraz... Lesko pełne zieleni - i komu to przeszkadzało?

Anonimowy pisze...

I bardzo dobrze ze został wycięty żywopłot koło zozu teraz jest czysto i przyjemnie a był smród po odchodach leskiej "inteligencji". Wreszcie ktoś się tym zajął. Stary chodnik jest jaki jest. Z tego co mi wiadomo to teren zozu to może nowy dyrektor zozu zrobi nowy chodnik.

Anonimowy pisze...

czyżby pisał to nowy dyrektor zozu? hehe może już wybrany? Dawno? Przed laty, by zasłużył się historii i ostatecznie dopełnił żywota leski szpital?

Anonimowy pisze...

Mamy piękne stadiony, mamy autostradę z Warszawy na zachód, a jak premier jechał nią do Łodzi i jak go filmowali z helikoptera, to tak ładnie wyglądało. Czytaliśmy w gazecie, że Polska super wypadła w oczach świata. Europejscy kibice nie mogli się nas nachwalić. A w ogóle to zaczynają się urlopy, pakowanie walizek i w nogi. Znów będzie fajnie, bo można pogrillować, na kilka tygodni odwlec powrót do rzeczywistości, zapomnieć o kredytach, rachunkach, zaległościach, przecież komornik nie wali do drzwi. Kto się nie cieszy, to moher.

Anonimowy pisze...

~olo: Nic dobrego się nie dzieje,
świat zachodni z nas się śmieje.
Gospodarka nam się wali,
bieda rośnie Tusk się chwali.
Naiwniakom cuda wciska,
bo naiwni są ludziska.
Postkomuna mu wtóruje,
taki premier im pasuje.
W Polsce obcym tworzą raj,
bo to bardzo dziwny kraj.
Polskę dawno rozsprzedali,
służbę zdrowia zrujnowali.
I nauka także leży,
nikt Tuskowi już nie wierzy.
Hej Donaldzie, gdzie te cuda?
Same kłamstwa i obłuda.
Na kryzysie rząd nie traci,
bo za wszystko naród płaci.

Anonimowy pisze...

Tusk to jeden z najbardziej nieudolnych premierów w historii . Polska , kiedy już skończy się era jego reżimu prze długie lata będzie podnosić się z zapaści do jakiej ją doprowadził . Depopulacja , gigantyczna zadłużenie , korupcja, mafie urzędnicze , upadek szkolnictwa, zacofanie technologiczne , zacofani energetyczne . Aż strach dalej wymieniać .

W jednym jednak jest wyjątkowo uzdolniony, wręcz wybitny . W trzech rzeczach . W zaciąganiu długów ,..... zaciąganiu długów ,.... zaciąganiu długów . I jeszcze w jednym Mianowicie w zapędzaniu Polaków do roboty . Nie ważne , stary, chory, kobieta, czy mężczyzna . Wszystkich reżim Tuska zapędza do roboty .

Anonimowy pisze...

Niech Prezes LPK za robotę się weźmie a nie chodzenie całymi dniami po Lesku !!!

Anonimowy pisze...

Chciałbym podziekowac bezimiennym osobom którzy wczoraj wieczorem odblokowali studzienke nr1 na zrodełkach.Od wiosny zawalił sie murek do wejsćia do sudzienki.ale leskie urzednicze nieroby zamiast to uprzatnac chodza po miescie.Moze ktos z mieszkanców Leska zafunduje 2 puszki farby białej aby pomalowac te studzienki zrobie to sam osobiscie za friko, nie mowiac o wyczysczeniu studni ktore wcale sa nieczyne.Jezeli to sami nie zrobimy to nie ma co liczyc na władze bo ona wszystko robi kompleksowo.

Anonimowy pisze...

Policja już ma prawo strzelania na oślep. Teraz rząd chce jej dać prawo strzelania bez ostrzeżenia, także do dzieci.
1. Gdyby za rządów Prawa i Sprawiedliwości pojawił się projekt ustawy, która zezwala policji na strzelanie do kobiet w ciąży i do dzieci - salony zawyłyby z oburzenia i uznały ten pomysł za akt szaleństwa i ostateczny dowód, że krajem rządzi oszalały, opresyjny reżim.
Tymczasem taki projekt przygotowuje rząd Donalda Tuska i poza paroma publikacjami, głównie w Dzienniku Gazeta Prawna – panuje cisza i spokój.

Anonimowy pisze...

http://niezalezna.pl/30987-wpis-tygodnia-podatek-katastralny-coraz-blizej.GORĄCO POLECAM !!!

Anonimowy pisze...

PRZEKRĘTY w PSL.
Przypominam Pani Burmistrz GWIAZDA PSL.

Anonimowy pisze...

PSL ZIELONA WYSPA dobrobytu dla swoich.

Anonimowy pisze...

Czy podczas niedzielnych mszy któryś z biskupów poruszy temat braku cnót chrześcijańskich wśród polityków? Czy potępi grzechy takie jak pycha, hucpa, zachłanność, brak przyzwoitości? Czy księża poświęcą choć chwilę uwagi złu nepotyzmu, korupcji i układów w PSL? Nie sądzę. Tu, Kościół krył się będzie za swoją rzekomą apolitycznością. PSL wszak chodzi do Kościoła i daje na Kościół. Nie ma mowy o krytyce!”

Anonimowy pisze...

Tak coś dla rozluźnienia,czyli Bronka przemyślenia:
Bronek ostatnio błysnął i opracował stosik rozprawek naukowych takich jak: Strzelanie z bata w próżni, a strzelaliśmy z bata,ja, mój dziadek i mój tata. Jak na kacu podejść tokująca perlicę mając do dyspozycji tylko drzwi od toi toja. Karmienie fok i waleni na podstawie długoletniej praktyki w rodzinie. Czy żyrandol może być miejscem wyuzdanych uciech? Kulturalne bekanie i puszczanie gazów w towarzystwie. Sposób rozwiązania NATO w kilku zdaniach podrzędnie złożonych. Bicie piany,kapcie i fotel bujany. Dęcie w róg i lecznicze okłady bigosem. Jak leglim pod płotem pokotem dojąc z Palikotem. Z ortografią na ty w wiklinie,pszonaku i trzcinie. Jak my przed zamachem z Tuskiem przetestowaly pancerną brzózkę. W kufai i walonach na salonach. Karmię starą nabierając śledzie gitarą. Jak z Palykotem po Wołdze gnaliśmy wódolotem. Putin ze mną szedł w konkury aż mi z upy poszły wióry. Jak ustrzelić kuraka trzymając jedną ręką flintę w drugiej dzierżąc ptaka. Z moją głodną starą nie rozstaje się z gitarą. Mam walonki i bat-chcę zadziwić świat. Koszerne zabawy z Pacem*,przed,w środku i za pałacem. Rankiem,gdy echo niesie po rosie,swobodnie dłubię tym samym palcem pierwej w upie a potem w nosie. *Pac-pełne nazwisko Pacewicz ,redaktor GW.

Anonimowy pisze...

Wszystkich czytelników prosimy o wsparcie i przekazywanie informacji o filmie „Egzorcysta” dołączonym do „Gazety Polskiej”.

Anonimowy pisze...

PISior GAZETĘ POLSKĄ przekaż do sracza wolno-stojącego razem z tym filmem.

Anonimowy pisze...

POLACY... nadszedł już czas, abyśmy wzięli sprawę w swoje ręce. Inicjujmy referedna lokalne po to, aby odwoływać rady gminy, w których zasiadają ludzie nieodpowiedzialni. Rozpocznijmy walkę o nasze prawa, wolności i swobody obywatelskie, póki nie będzie na to za późno. WSZYSCY JESTEŚMY POLAKAMI. NASZYM WROGIEM SĄ POLITYCY. Wszyscy oni są skorumpowani. Dość pozerstwa i obłudy. Powstańmy i brońmy się przed nierządem polityków.Lesko to szczególne bagno.

Anonimowy pisze...

A co tam u Plagiata 'kopiuj wklej 'nic niepiszecie.

Anonimowy pisze...

KTO ZOSTAŁ DYREKTOREM ZST LESKO????

Anonimowy pisze...

Plagiat ponoć zwalnia 30 pielęgniarek.

Anonimowy pisze...

Na końcu zwolnią Plagiata. Ten szpital dotrwa do końca roku i to wszystko.

Anonimowy pisze...

Kurwa jakieś pojeby zrobiły imprezę w bieszczadniku tutaj obok mieszkają ludzie !!!

Anonimowy pisze...

CoS z histori Leska
http://tmlio.files.wordpress.com/2010/09/wojciech-strzyzewski-lesko-miejscowoscia-o-walorach-zdrojowych-i-klimatycznych.pdf

Anonimowy pisze...

Do 28 lipca 2012 09:20
Ma zwolnić pielęgniarki, te, które najkrócej pracują (?), z tym, że nie koniecznie... Bardziej wykształcone też mu przeszkadzają! Zwolnienie pielęgniarek przyniesie mu upragniony koniec kłopotów finansowych. Na to miejsce przyjmie lekarzy i ratowników. Będzie dobrze!

Anonimowy pisze...

Banda nieuków. Startowanie z list PSL nie czyni z człowieka członka PSL !!!!! hahaahahah ale macie radoche

Anonimowy pisze...

Czyżby PSL owcom było wstyd.

Prześlij komentarz

Nie używamy słów uważanych powszechnie za obraźliwe.
Prosimy o kulturalne i rzeczowe wypowiedzi.
Proszę się podpisywać(wystarczy imię lub pseudonim). Poniżej pola komentarza mamy menu "Komentarz jako", klikamy i wybieramy "Nazwa/Adres URL. Wpisujemy się w pole Nazwa i zatwierdzamy.