Festyn Fundacji

29 września 2010

W imieniu fundatorów oraz Zarządu Fundacji Pomocy Szpitalowi w LESKU serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w organizowanym festynie. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich darczyńców, którzy wsparli tę cenną inicjatywę.

Ogółem na dzień 28.09.2010 r. zebrano 14 tysięcy złotych, wpływają jeszcze wpłaty na konto. O stanie zebranych środków ogółem powiadomimy wszystkich odrębnym komunikatem. Jednocześnie informujemy wszystkich zainteresowanych o zamiarze zorganizowania w pierwszym kwartale 2011 roku balu charytatywnego z którego dochód będzie przeznaczony na szpital w LESKU.

Henryk Gocek











Czytaj dalej...

Co zrobiła Pani Burmistrz?

25 września 2010

Jakie punkty z programu wyborczego udało się zrealizować Pani Burmistrz?







Czytaj dalej...

Henryk Gocek - Kandydat na Burmistrza

22 września 2010




urodzony 20.06.1952.r.
- Absolwent Politechniki Krakowskiej
- Specjaność Budowa Samochodów i Ciągników
- Absolwent Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Katowicach
- Zarzadzanie Finansami w Banku Komercyjnym
- Burmistrz Miasta i Gminy Lesko w latach 1990 - 1994
- Starosta Bieszczadzki w latach 1999 - 2001
- Radny gminny i radny powiatowy w latach 1990 – 2001

Pobyty zagraniczne w celu zapoznania się z organizacją i funkcjonowaniem samorządów oraz administracji państwowej.
- Dwutygodniowy pobyt we Francji w celu zapoznania się z funkcjonowaniem samorządów francuskich wyjazd organizowany przez Rząd R.P.
- Dwutygodniowy pobyt w Szwecji w temacie oczyszczalni ścieków i utylizacji odpadów, pobyt na zaproszenie Uniwersytetu Ekotechniki w Ostersund
- Dwutygoniowy pobyt w Wiedniu, - temat utylizacja odpadów komunalnych i niebezpiecznych oraz funkcjonowanie rolnictwa ekologicznego na zaproszenie Polskiej Akademii Nauk i Ambasady RP w Wiedniu.
- Tygodniowy pobyt w Niemczech w celu zapoznania się z funkcjonowaniem opieki społecznej (Kolonia, Diseldorf)
- Prywatny siedmioletni pobyt w USA pozwolił mi dogłębnie poznać funkcjonowanie administracji samorządowej i rządowej oraz wielu instytucji użyteczności publicznej w Stanach Zjednoczonych

Szanowny Wyborco! Głosując na mnie nie marnujesz głosu, nie będziesz narażony na kolejne długi oraz wybierasz doświadczenie i przyszłość.

Henryk Gocek
Czytaj dalej...

Założenia do programu wyborczego oraz sugestie naszych wyborców

01 września 2010

Zbliża się dzień, który w życiu człowieka zdarza się raz na cztery lata. Raz na cztery lata mamy możliwość wyrażenia swojej opinii o rządzących i możemy dokonać ich ponownego wyboru lub wybrać innych . Można wybory skwitować jednym zdaniem, mam tylko jeden głos, a to nic nie znaczy i nic nie zmieni. Jeden głos może wszystko zmienić, pod warunkiem, ze większość myśli i działa pozytywnie, oraz zmierza w słusznym kierunku. Dlatego bardzo prosimy wszystkich mieszkańców naszej gminy, by każdy tym jednym głosem wyraził swoje stanowisko i zdecydował o naszej wspólnej przyszłości.

Nasze zamierzenia są do zrealizowania w okresie 6 - 8 lat ze względu na ogromne zadłużenie i doprowadzenie do paraliżu finansowego gminy przez burmistrza B. JANKIEWICZ.
Proponujemy przyjąć trzy kierunki działania:

1. Inwestycje - są motorem postępu, dają miejsca pracy i będą wyznacznikiem naszej przyszłości.

2. Turystyka - dalszy jej rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem jak najdłuższego pobytu przyjezdnych gości w naszej gminie by pozostawili tutaj swoje pieniądze.

3. Wykorzystanie walorów naszej gminy i regionu - złoża wód podziemnych, źródełka wód mineralnych, rolnictwo ekologiczne na które będą pieniądze z U.E. przez długie lata czego najlepszym przykładem jest Austria.


W związku z bardzo dużym zadłużeniem gminy, by zapewnić ciągłość realizacji inwestycji, pozyskać dodatkowy kapitał, oraz wyjść z długów bez obciążania podwyższonymi podatkami mieszkańców naszej gminy, proponujemy trójstopniowy program realizacji inwestycji:

1.Inwestycje które ustawowo są określone jako niezbędne do zaspokojenia zbiorowych potrzeb mieszkańców gminy; - w pierwszej kolejności będą realizowane przez UMiG Lesko.

Wszystkie inne inwestycje będą realizowane przez:
2. Gminę oraz pozyskanych inwestorów miejscowych, lub z innych regionów kraju (spółki z udziałem gminy)

3. Przez inwestorów miejscowych i zamiejscowych w całości.
Jest to czytelny sygnał do potencjalnych inwestorów krajowych i zagranicznych, którzy co raz częściej odwiedzają naszą gminę, na co stawiamy i co mamy do zaoferowania. Przez to czynimy naszą gminę przyjazną dla inwestorów.

W pierwszej kolejności będziemy realizować inwestycje, które są niezbędne dla zaspokojenia zbiorowych potrzeb mieszkańców naszej gminy. Wszystkie miejscowości będą miały wodociągi i dobrą wodę, kanalizację, wyremontowane drogi gminne oraz gospodarkę odpadami komunalnymi na właściwym poziomie.
Rolą gminy jest dbanie o istniejące miejsca pracy, oraz pomoc i wspieranie inwestorów i inwestycji tworzących nowe miejsca pracy. Jesteśmy po rozmowie z właścicielami wyciągu w Weremieniu, którzy są zainteresowani rozbudową wyciągu, oraz budową dwu skoczni narciarskich: - małej do nauki dla dzieci i młodzieży, oraz 70 metrowej na której może trenować kadra narodowa. Tą inwestycję chcą wykonać z własnych środków, lecz ze strony gminy nie ma żadnego stanowiska co do ich propozycji.
Inwestorzy z Włoch, Austrii i nasi rodacy z USA, którzy są zainteresowani rolnictwem ekologicznym, naszym złożem wody głębinowej oraz turystyką mimo podejmowania kilkakrotnych prób spotkania zostali zignorowani przez Panią Burmistrz.
Budowa hurtowni mrożonek w Lesku, która swym zasięgiem ma obejmować teren dawnego województwa krośnieńskiego oraz UKRAINY utknęła na etapie dokumentacji.
Ze wszystkimi tymi inwestorami jesteśmy w kontakcie i mamy ich zapewnienia, że poczekają cierpliwie do wyborów w nadziei i przekonaniu, że realizacja tych zamierzeń będzie możliwa.
Sztandarowe hasło z poprzednich wyborów pani B. Jankiewicz park wodny pozostało w sferze obiecanek i marzeń. Taka inwestycja jest wskazana w Lesku, gdyż jest to inwestycja, która przyciąga i zatrzymuje turystów w naszej gminie. Ale należy mierzyć siły na zamiary. Miasto Katowice jest większym i bogatszym miastem od Leska i nie zdecydowało się na budowę parku wodnego z własnych środków, lecz poszukało prywatnego inwestora.
My również pójdziemy tą samą drogą, którą poszły Katowice. Jeżeli nam się nie uda pozyskać prywatnego inwestora, to wybudujemy krytą pływalnie zaspokajającą potrzeby mieszkańców naszej gminy.
Wyżej wymienione przykłady to tylko część oferty jaką zamierzamy przedstawić potencjalnym inwestorom w sposób jasny i klarowny, tak jak to miało miejsce w latach 90-94, kiedy wyszliśmy z ofertą zabudowy centrum w Lesku /obok UMiG / co dało ponad sto miejsc pracy.

Cele te można realizować przy pomocy:

Sprawnego urzędu
w którym pracować będą kompetentni urzędnicy a kierownicy otrzymają upoważnienia burmistrza do samodzielnego podejmowania wszystkich decyzji, tak jak to miało miejsce w latach 90 – 94 (tak jak to być powinno).
Obsługa prawna będzie na właściwym poziomie, nie tak jak jest obecnie, gdzie na odpowiedź na pismo czeka się po 8 miesięcy, a radca prawny obsługujący gminę jest jednocześnie dyrektorem Zamku Kmitów, prowadzi własne biuro prawne, jest członkiem rady nadzorczej w Leskim LPK oraz wykonuje usługi prawne w innych gminach.

Budownictwo mieszkaniowe,
jest tą dziedziną gospodarki przestrzennej w naszej gminie, która tworzy miejsca pracy i przynosi dla budżetu wymierne dochody, w tym celu należy rozwijać zabudowę jednorodzinną, zwartą w formie atrialnej lub szeregowej, zaspakajającą potrzeby mieszkaniowe wielu mieszkańców przy urbanizacji mniejszej powierzchni terenu. Do tego celu potrzebne są duże obszary gruntów komunalnych zarówno na wsi jak i w mieście. W ostatnich latach wyzbyto się 90% wszystkich nieruchomości gruntowych mienia komunalnego, zaś nie skupiono żadnych. Zatem niezbędne jest tworzenie na nowo zasobów gruntów komunalnych w mieście i na wsi, które można uzbroić i na tym terenie sporządzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego( jak kiedyś w Lesku - Średnia Góra lub tereny przy ulicy Kwiatowej). W chwili obecnej największą ilość zasobów gruntowych posiada powiat leski.Te zasoby należałoby wykorzystać w celu uruchomienia terenów pod zabudowę. Grunty te, to tereny dawnej Woli Postołowej, oraz nieruchomości położone przy drodze powiatowej Lesko - Łukawica - Załuż. W tej kwestii gmina doprowadzi do porozumienia z powiatem, co do możliwości wspólnej sprzedaży tych działek w zamian za uzbrojenie tego terenu w media.

Lesko Gminą Lotniczą
Walory lotnicze naszej gminy stanowią unikalny element promocji turystyki nie tylko w kraju ale również poza jego granicami. Możliwość uprawiania szybownictwa, lotniarstwa, paralotniarstwa oraz prowadzenia szkoleń w tym zakresie trwających kilka tygodni pozwala zatrzymać przyjezdnych gości w naszej gminie.
Należy kontynuować dalszy rozwój sportów zimowych w naszej gminie w pierwszej kolejności w oparciu o rozbudowę Weremienia, a następnie wyznaczyć trasy biegowe tak jak zrobiły to Ustrzyki.
Posiadamy swoisty zespół zbytków sakralnych kultury żydowskiej. Jesteśmy na szlaku turystycznym żydów galicyjskich. Trzeba porzucić uprzedzenia i własną pychę i ponownie nawiązać kontakt z organizacjami żydowskimi, z panią Rubel z Paryża której pozbyto się z Leska bardzo nieelegancko, tylko dlatego że chciała w leskiej synagodze utworzyć muzeum kultury żydowskiej.
Należy wspomagać i wspierać ludzi, którzy zasłużyli się i nadal to czynią z wielką miłością i pasją w promowaniu naszej gminy: Pani Romana Budziak, Pan Bogdan Szymanik (firma BOSZ) Panowie Ryszard i Zygmunt Nater,Pan Paweł Kusal, Pan Bolesław Baraniecki, Pan Stanisław Maciela, Pan Leszek Rejmański, nasi przewodnicy turystyczni, nasi artyści wystawiający corocznie swoje prace w leskiej synagodze. Ich starania należy wspierać i pomóc im w promowaniu ich dzieł.
Należy podjąć działania by do Leska wróciły plenery malarskie organizowane przez wielkiego pasjonata Pana Adama Pałackiego, wyścigi kolarstwa górskiego organizowane przez Czesława Langa oraz wspaniałe zawody hippiczne.

ZRÓWNANE W PRAWACH WIOSEK Z MIASTEM
W związku z licznymi zastrzeżeniami ze strony wsi co do działalności Rady Gminy i Burmistrza MiG Lesko, Komitet Wyborczy Przedsiębiorczość Praca Przyszłość przywróci wszystkim mieszkańcom wsi przywileje i prawa należne jakie wioski otrzymały 20 lat temu. Jednostka pomocnicza (sołectwo) zarządza i korzysta z mienia komunalnego oraz rozporządza dochodami z tego źródła w zakresie ustalonym w statucie. Rada Gminy nie może uszczuplić dotychczasowych praw sołectw do korzystania z mienia bez zgody zebrania wiejskiego.
Naszym celem jest kompleksowe rozwiązanie problemów zaopatrzenia wsi w wodę, kanalizację oraz remont i modernizacja dróg wiejskich.
W każdej wiosce UMiG będzie tworzył zasoby gruntów komunalnych z przeznaczeniem na budownictwo mieszkaniowe, usługowe oraz na potrzeby rozwoju przedsiębiorczości.

Rolnictwo ekologiczne to druga dziedzina po turystyce która w przyszłości będzie przynosić wymierne dochody naszym mieszkańcom. Posiadamy tereny bardzo czyste ekologicznie i wzorem Austrii możemy skorzystać znacznie ze środków UE z których Austriacy korzystają od szesnastu lat z ogromnym powodzeniem. Jakim uznaniem cieszą się nasze wyroby, to widać corocznie na imprezie „Agrobieszczady”. Będziemy wspierać tak jak wspieraliśmy agroturystykę rodzinne przetwórnie, regionalne potrawy, wyroby sztuki ludowej.
Aby wyzwolić na wioskach kreatywność, należy rozważyć nadanie inicjatywy uchwałodawczej. Takie uprawnienia wpłyną pozytywnie na rozwój naszych wiosek.
Podstawą rozwoju jest dobre szkolnictwo podstawowe i gimnazjalne na wsi. Klasy powinny liczyć do 20 osób, klaso-pracownie być wyposażone na miarę 21 wieku.
Nie będzie rozwoju i bezpieczeństwa naszej gminy jeżeli nie będzie dostatecznej ilości parkingów i obwodnicy drogi krajowej.
Dlatego w pierwszej kolejności wspólnie z powiatem podejmiemy rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych oraz Wojewódzkim Zarządem Dróg w celu niezwłocznego rozwiązania narastającego utrudnienia komunikacyjnego i zagrożenia bezpieczeństwa podróżnych i naszych mieszkańców.

Gospodarka Komunalna w Lesku
Od czasu likwidacji firmy LESKOM nie ma prawdziwego przedsiębiorstwa komunalnego, kolejne władze miały coraz to inne pomysły na gospodarkę komunalną i od lat nie ma ciągłości i jednomyślności w tym temacie. Podejmowanie przez aktualnie rządzących rozwiązania problemów związanych z gospodarką komunalną przed wyborami to temat zbyt trudny i niebezpieczny bo można utracić wyborców, a po wyborach podnosi się ceny i wszystkie problemy pozostają na barkach mieszkańców. Lesko od lat nie posiada własnego wysypiska odpadów komunalnych.
Ustawa w oparciu o przepisy unijne ustala dopuszczalny do składowania poziom odpadów komunalnych ulegających biodegradacji w następujący sposób:
1. do 31 grudnia 2010 roku nie więcej niż 75% całkowitej masy odpadów ulegających biodegradacji.
2. do 31 grudnia 2013 roku nie więcej niż 50%
3. do 31 grudnia 2020 roku do nie więcej niż 30%, w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w roku 1995.

Restrykcje w postaci kar za taki stan rzeczy będą dotkliwe i oczywiście obciążą mieszkańców gminy. Na to pozwolić nie można. Co zatem należy zrobić?

1. Należy utworzyć związek komunalny z gmin z powiatu bieszczadzkiego, leskiego oraz sanockiego i wspólnymi siłami podjąć temat utylizacji odpadów. Podjęcie zagadnienia w takiej skali będzie mniej kosztowne i będzie łatwiejszy dostęp do środków unijnych.

2. Należy wprowadzić zbiórkę odpadów segregowanych u źródeł, poprzez zakup i dystrybucję worków o różnych kolorach przeznaczonych na zbieranie/ plastiku, szkła, makulatury, puszek aluminiowych/


3. Zwiększyć ilość punktów odbioru na odpady segregowane, dotychczasowe zagęszczenie jest o wiele za małe, więc mieszkańcy muszą je wkładać do kontenerów.

4. Należy wprowadzić rozwiązania w zakresie przydomowych kompostowników na odpady biodegradowalne.

5. Wprowadzić zbiórkę odpadów niebezpiecznych i wielkogabarytowych.
Wyborcom należy jasno powiedzieć co ile kosztuje, kto za co ma płacić, do kogo należą takie czy inne obowiązki. Wyborca to człowiek mądry i nie da się kolejny raz nabrać na kłamstwa i intrygi.

W tym miejscu należy wyjaśnić dlaczego jest tak ogromna różnica pomiędzy wydobytą wodą przez ujęcia wody a tą sprzedaną mieszkańcom. Jak długo społeczeństwo ma ponosić koszty za opornych, którzy do dzisiaj nie posiadają liczników wody ( a to przykład z góry ) w Lesku. Dopóki tak się nie stanie nikt nigdy nie będzie w stanie dowiedzieć się ile wody wycieka przez dziurawe nitki wodociągu, które czas najwyższy wymienić i nie obciążać kosztami strat wody mieszkańców. Za wodę zużytą rzeczywiście i za wylaną niepotrzebnie płaci mieszkaniec co najmniej podwójnie, bo za ścieki płaci się również. Ubytki wody przez kanalizację dochodzą do oczyszczalni, a tu zrzucana woda jest opomiarowana i dodatkowo należy zapłacić do Urzędu Marszałkowskiego za pobór i zrzut do zlewni Sanu. Kto płaci? - mieszkaniec. Zamiast sytuację radykalnie naprawić Rada Gminy podejmuje decyzję o dopłacie do zużytej wody przez podatników z budżetu.

Ścieki komunalne
Od wielu lat włodarze miasta prowadzą inwestycje związane z wykonaniem kanalizacji zarówno w samym Lesku jak i poszczególnych sołectwach gminy. Inwestycja pochłania ogromne środki, ale cóż z tego skoro nikt nad tym nie panuje, ścieki wpływają do kanalizacji deszczowej, a deszczówka do kanalizacji sanitarnej. Mieszkańcy płacą kary za zrzut ścieków do Sanu, koszty oczyszczalni rosną po przepompowuje się wodę deszczową. Lesko jest tak położone że zawsze wszystkie ścieki płynęły grawitacyjnie. Kto w jakim celu za jakie i czyje pieniądze zafundował te nieszczęsne przepompownie. Te archaiczne i energochłonne rozwiązania już dawno zdobią na świecie muzea.
Pracownicy L.P.K. nieustannie usuwają awarie pięciu przepompowni, koszty pokrywają mieszkańcy a pani burmistrz i pan przewodniczący udzielają z dumą wywiadów i czekają na medale. My nie zamierzamy iść po kredyt do banku lecz postanowiliśmy uporządkować to co rozsądni ludzie dawno zrobić powinni.

Służba zdrowia
Ambicją nas wszystkich powinno być wspólne działanie w kierunku dalszego rozwoju SP ZOZ Lesko który jest ważna wizytówką naszego miasta i powiatu. Dlatego naszym zamierzeniem jest wspieranie tej placówki w zmierzeniach inwestycyjnych. Aby je osiągnąć należy podjąć wspólne działania gminy, powiatu oraz SP ZOZ Lesko w celu zorganizowania dobrego transportu sanitarnego od którego zależy szybka i sprawna pomoc medyczna. W tym celu podejmiemy działanie aby dokonać dodatkowego zakupu dwu karetek z funduszy unijnych oraz wyznaczyć i wykonać lądowisko dla helikopterów bezpośrednio przy szpitalu. Wypożyczenie tomografu komputerowego a w drugim etapie jego zakup umożliwi dokonywanie badań na miejscu oraz możliwość świadczenia usług szpitalowi w Ustrzykach Dol. Aktualnie tego typu badania wykonuje się w Brzozowie, Krośnie i Sanoku.
Uruchomienie Stacji Dializ na terenie Szpitala Powiatowego w Lesku daje możliwość korzystania z tego rodzaju usług mieszkańcom naszego powiatu na miejscu, aktualnie tego rodzaju usługi medyczne są wykonywane w Sanoku dala powiatu bieszczadzkiego i leskiego.
Rozbudowa budynku Przychodni Specjalistycznej w Lesku w znacznym stopniu poprawi standard budynku oraz jakość obsługi pacjentów.

Bieszczadzki Dom Kultury
Na podstawie licznych sugestii mieszkańców naszej gminy BDK w Lesku oraz amfiteatr powinien w większym stopniu jak dotychczas służyć zainteresowaniom naszej młodzieży oraz organizować więcej imprez masowych. BDK w Lesku powinien być ośrodkiem wiodącym w stosunku do wiejskich domów ludowych. Salę widowiskową oraz amfiteatr należy udostępniać prywatnym animatorom kultury chętnym do organizacji imprez kulturalnych.
Orkiestra pod dyrekcją pana Władysława Teśniarza jest naszą wizytówką w skali dawnego województwa krośnieńskiego wiec będziemy dążyć do dalszego jej rozwoju i będziemy ją wspierać finansowo.

Gazeta Echo Bieszczadów
Gazeta zostanie zwrócona leskiej społeczności i będzie się zajmowała sprawami gminy oraz sprawami młodzieży. Będzie mógł do tej gazety pisać każdy na dowolny temat. Redakcja będzie złożona z mieszkańców naszej gminy znających jej problematykę.

Bezpieczeństwo w naszej gminie
Największe obawy mieszkańców naszej gminy budzą brawurowa jazda, dotyczy to w szczególności drogi k-84 i alkoholizm. Zwiększone zagrożenie narkomania występuje w sezonie wakacyjnym oraz podczas dużych imprez masowych. Jest wiele zastrzeżeń co do zachowania młodych ludzi przejawów demoralizacji i zachowań często patologicznych w szczególności uwagi te są kierowane do przyjezdnych kibiców piłkarskich w czasie niektórych meczy. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa w tego typu imprezach należy zadbać o bezpieczne sektory na stadionie i bezpieczne przejścia dla kibiców. Należy w większym stopniu z zwrócić uwagę na profilaktykę w celu przeciwdziałania różnego rodzaju patologiom. W większym stopniu należy rozwinąć współpracę pomiędzy Zespołem ds. Nieletnich, Prewencji Kryminalnej i Patologii Powiatowej Policji w Lesku z dziećmi, młodzieżą w każdym wieku, dyrektorami szkół i przedszkoli, wychowawcami najmłodszych .
Gmina i powiat powinny wspólnie zadbać o warunki lokalowe Powiatowej Komendy Policji w Lesku. Budynek naszej policji jest również wizytówką nas wszystkich i nie należy zapominać, że z usług policji korzysta wielu przyjezdnych w okresie zwiększonego ruchu turystycznego.

Gminna oświata i sport

Każda dobra zmiana w oświacie pociąga w konsekwencji postęp a postęp stanowi o lepszej przyszłości. Zapewniamy państwa iż w owe zmiany zaangażujemy dyrektorów placówek, z którymi planujemy ścisłą współpracę. Jesteśmy przekonani, że właśnie oni wiedzą najlepiej, jakie zmiany będą dla ich placówek korzystne. Zdajemy sobie sprawę że złe zarządzanie takimi instytucjami to nie problem złego zarządcy, lecz dylemat systemu polskiej edukacji. Dlatego też system edukacji potrzebuje zmian fundamentalnych, które mogą być wprowadzone przez ustawodawcę. Niemniej jesteśmy przekonani, że niektóre zmiany możemy wprowadzić bez ingerowania w prawo. Oto nasze propozycje:

- Będziemy zachęcać do tworzenia niezależnych inicjatyw.
Mamy tu na uwadze wspieranie komitetów rodzicielskich poprzez pomoc w organizowaniu różnego rodzaju form wsparcia na rzecz szkoły.
- Pomoc w organizowaniu dodatkowych zajęć, czyli wspieranie kreatywności ucznia.
- Dostosowanie przedszkoli do zapotrzebowania rodziców.
Mamy nadzieję, że proponowane przez nas zmiany zadowolą przede wszystkim rodziców i ich pociechy. Również liczymy na to, że pozytywnie zostaną one ocenione przez grono pedagogów. W naszym programie stawiamy również na rozwój sportu. Wiemy, że niewielkim nakładem finansowym możemy przyciągnąć ludzi z poza regionu. Lesko może stać się bieszczadzką stolicą sportu tak więc proponujemy kilka zmian, które mogą przyczynić się do tego.
- Dalszy rozwój sportów zimowych - Weremień
- Szybownictwo i lotniarstwo - Aeroklub Bieszczadzki w Weremieniu.
- Modernizacja obiektu przy stadionie remont łazienek, ogrzewania, zadaszenie trybun.
- Wykonanie wygrodzenia dla przyjezdnych kibiców ( zalecenia policji i władz OZPN Krosno )
- Utworzenie etatu gospodarza obiektu sportowego.
- Modernizacja placu targowego pod kątem przystosowania go do zajęć WFu
a/ wyznaczenie boiska do gry w tenisa ziemnego
b/ wyznaczenie bieżni
- Dobudowy skrzydła do istniejącego budynku hali sportowej
a/ utworzenie jednego kompleksu
b/ likwidacja przechodzenia nauczycieli z budynku do budynku


Prosimy o merytoryczną dyskusję

W imieniu Komitetu Wyborczego
Przedsiębiorczość Praca Przyszłość
Henryk Gocek

Czytaj dalej...